Osad teist on juba sellega kursis, kes mitte, siis kiire ülestunnistus – mulle meeldib koristada. Kui me kohtume, siis võib juhtuda, et ma tutvustan ennast, tere, mina olen Meelis ja mulle meeldib koristada. Nagu ikka kohe meeldib meeldib. Kunagi oli mul nii igav, et kui kõik toad olid koristatud, siis hakkasin ma korteri seinu pesema.

Ma ostan korra kvartalis kõik puhastusvahendid korraga – igast nuustikud, harjad, geelid, pastad… selle aasta oktoobris tegin ma avastuse ja kannapöörde, millesse ma isegi veel ei usu.

Nagu ikka, asjad juhtuvad põhjusega. Just siis, kui mu riiulites olid puhastusvahendid otsakorral ja ma mõtlesin, et kohe kui näen, et kuskil mingi soodukas on, lähen haaran uued pudelid… Siis kirjutas meie blogile Ecorun, kes pakkus, kas tahaksime nende uue generatsiooni Enzypin puhastusvahendeid proovida. Kuna Leenu meil teatavasti ei korista, siis suunas ta selle meili mulle edasi.

Tegelikult ma jubedalt vihkan neid poes müüdavaid kemikaale. Okei, jah nad teevad oma töö ära, aga milline hais. Olgu lõhnastatud või mitte, haiseb ikka vastikult. Seega olen ma tihti teinud ise kodus sellist möginat nagu: sidrun, äädikas ja sooda. Noh, pole mis teab loodussõbralik (veits loodussõbralikum, kui tavakeemia, aga jah, pindade suhtes ebasõbralik, sest äädikat ja soodat toodetakse tänapäeval tööstuslikult kes veel ei teadnud ja seega on tegemist täiesti sünteetiliste materjalidega), aga vähemalt ei haise nagu suvaline Cillit Bäng.

Ma mäletan, et ma pesin mõni aeg tagasi kodus vetsu. Olgugi, et ventikas käis, siis no ilgelt rõve oli seal haisu sees olla. Tegin oma pesud ära ja panin ukse kinni. Mingi hetk avastasin, et fakk, laps on vetsus. Kõige selle kemikaalide auru ja haisu sees. Ma lihtsalt jooksin vetsu ja krabasin ta sealt ära. Sellel hetkel ma taipasin kui mürgised need puhastusvahendid on. Kas sina lubaksid oma lapsel neid aroome sisse hingata? Jah, peldik saab küll puhtaks, aga mis hinnaga?

Enzypin on väga hea alternatiiv. Ma ei ole kunagi olnud eriline “öko” inimene ehk siis igast vegan staff ja öko vidinad jäävad minust niiöelda kaugele ja ma pigem ei suuna oma pilku nende poole. Minu jaoks tähendab sõna öko automaatselt midagi kallist. Ehk siis kui sa ütled, et see on öko, siis minu jaoks on see kallis ja ma jalutan minema. Ometigi ei jalutanud ma nende puhastusvahendite peale minema, kuigi on ju ka öko. Tuleb aru saada, et ökoloogilisus, ohutus, jätkusuutlikkus ja looduslikus on uue generatsiooni puhul standardiks – heaks teeb selle sarja ikkagi toodete efektiivsus. No näiteks vanasti pidi isegi selle eest juurde maksma, et autos soojendus või parkimisandurid oleks, täna on see üsna loogiliselt juba autoga kaasas, eks. Maailm areneb, nii ka puhastusvahendid.

Meil on stardikomplekt (link), kuhu kuulub kuus erinevat vahendit – nõudepesuvahend, üldpuhastusvahend, WC puhastusgeel, vannitoa puhastusvahend, puhastusvahend läikivatele pindadele ja rasvapõletaja (ma ise panin sellele sellise nime – see lagundab efektiivselt rasvmustuse köögi kõigil pindadel, seega rasvapõletaja).

Aga kui ma nüüd aus olen, siis ma olin neid totsikuid vaadates päris skeptiline. Kas need päriselt toimivad? Mingi männiekstrakt teeb kõik puhtaks? Ma nüüd reaalselt ootasin, et mu kraan jälle mustaks saaks, et ma saaks teha enne/pärast pilti.

Enzypin tooteid annan hea meelega ka Hedonile kasutamiseks, sest need on 99% looduslikud 🙂

Kuna ma kohe saades tooteid kiirtestisin, ja imestunult kraani pealt oma peegelpilti vaatasin, siis ei õnnestunud mul oodata, et see jälle nii mustaks saaks (mitte, et me kodune kraanikauss üldse nii mustaks lähekski), et enne/pärast pilti teha.. Õnneks on mu sõbral ladu, mille kraanikauss vajas hädast puhastamist, nii ma sinna koristama läksingi, et pilte teha.

Kui paljud teist üldse loevad neid silte, mis nende poes müüdavate kemikaalide taga on? Mina mitte. Vaatan pilti ja ahah, köök – sobib. Pilt vannituba – sobib. Pilt aken – sobib, pluss veel lavendli lõhnaline, mmmm…mõnus… Veider oli see, et sellel uue generatsiooni seerial ma ilgelt uurisin ja puurisin neid sildikesi. Huvitav miks?

Kodus kraamisin laupäeval kõik pinnad läikima. Leenu testis toodet ka Hedoni kummikutel. Toimib!

PS! Ka õues määrdunud jalanõud saavad kerge vaevaga puhtaks. Leenu testis.

Enzypin toodete puhul sul ei ole põhjust silte ja sealseid ohumärke uurida, sest neid ei olegi seal. Antud seeria valmistamisel on kasutatud Vahemere männi vaigust eraldatud toorainet, mille välja töötamiseks ning mõistliku hinnaga tootmiseks on kulunud üle 20 aasta. Sellel lihtsalt igasugused ohumärgid puuduvad – seega on täiesti ohutu nii tarbijale, kui ka keskkonnale. Cillit Bängil aga vahtis mulle tagant vastu suur punane hüümärk. Miks ma seda alles nüüd nägin?

Ja kui lõhnast rääkida, õigemini haisust, siis tuleb rääkida ikkagi lõhnast. Loodan, et saite mõttest aru. Eeldad, et haiseb, aga tegelikult lõhnab. Selline tunne nagu oleks männimetsas, kuigi jah, see lõhn on männimetsast tiba intensiivsem. Aga ei mingit sirelit, lavendlit või sidrunit. Kusjuures antud sarjale pole mingeid lõhnaaineid lisatud, ongi tooraine enda lõhn.

Kuigi mul oli veel natukene alles mõningasi vanu kodukeemia pudeleid, siis tunnistan ausalt – ma viskasin need minema.

Kas teadsite, et keskmine perekond kasutab 40 liitrit puhastusvahendeid aastas? Lisaks sellele, et selle 40 liitri keemia asemel võiks valida keskkonnasõbralikumat kraami, tuleks valida ka õiged puhastusvõtted. Nende koosluses suureneb puhastamise efektiivsus ja väheneb oluliselt ajakulu, toodetele kuluv raha ning ökoloogiline jalajälg.

Vajalikku oskusteavet jagab Ecorun tasuta. Parim viis kõigega kursis olla on liituda nende uudiskirjaga, kus nad jagavad häid nippe ja soovitusi, kuidas kokkuhoidlikumalt koristada.

Teate, ma nimetaks neid puhastusvahendeid automaailmaga võrreldes Tesladeks. Kuigi jah, igaüks endale Teslat lubada ei saa, aga kui võtta aluseks liitrihind, siis pole need tooted oluliselt kallimad kui Chillit Bäng või mistahes muu poeriiulitelt haaratav toode. Pealegi, nagu ma ütlesin, kulub neid viis korda vähem.

Sellest meie kombost, peaks jaguma vähemalt neljaks kuuks, rasvapõletajat ja vannitoa vahendit isegi kauemaks. Isegi kui küürida nagu hull, nagu mina. Lihtsalt ei tohi doseerida sama palju kui olete harjunud tavakraami laskma, sest see on kordades kontsentreeritum, selles pole nii palju vett :D. Kui jagada siis näiteks see komplekti hind kuude peale ära, tulebki 10kas kuus. Ma arvan, et mul kulus varem rohkem, isegi kui soodukate ajal keemiat kokku ostsin.

PS! Kõikide toodete kohta on võimalik vaadata eraldi kasutusnippe  kodulehelt.

Muuda oma elu veidi lihtsamaks ja muretumaks

Ekspertide soovitused, parimad puhastusnipid ning head pakkumised otse postkasti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga