KAS TEADSID, ET …

Keskmine perekond kasutab kuni 40 L erinevaid puhastusvahendeid aastas? Puhastusvahendeid valides on keskkonna ja ühiskonna jätkusuutlikkuse huvides alati tähtis valida vaid kontsentreeritud, ökomärgistusega ja ilma ohumärkideta tooteid. Lisaks õigetele puhastusvahenditele on pea sama oluline ka õiged puhastusvõtted.

Kasutage puhastamiseks mikrofiiberlappe, mis on äärmiselt efektiivsed, et eemaldada ja hoida kinni mustust. Nii õnnestub saavutada hea tulemus kergema töö, lühema aja ja vähema puhastusvahendi hulgaga.
Valige karvastatud mikrofiiberlapp tavaliste pindade puhastamiseks ja sileda pinnaga poleerlapp läikivatele pindadele nagu peeglid, klaas, roostevaba teras ja teised. Peeglite ja klaaside puhastamisel liigutage parima tulemuse saavutamiseks mikrofiiberlappi vertikaalselt ülevalt alla. Puhastusvahendit võib pritsida otse peeglile, kuid kõige ökonoomsem valik on seda pritsida lapile.

 • Mikrofiiberlappe võib pesta kuni 60C temperatuuril pesumasinas, kuid kasutada ei tohiks soodat, mis on liiga leeliseline; seepi, mida on raske välja loputada ja zeoliiti sisaldavaid pesupulbreid (suurem osas müügilolevatest tavalistest pesupulbritest sisaldab seda). Parim valik on vedel pesuaine, vältida tuleks pesuloputusvahendeid.

Toodete kasutusõpetuse leiad etiketilt. Vahendi üledoseerimine ei tõsta selle efektiivsust, vaid toob endaga kaasa suurenenud tootekulu. Kõik Enzypini seeria tooted on kontsentreeritud ning senisest kodukeemiast efektiivsemad.

Mida mustem on puhastatav pind, seda kauem tuleb anda vahenditele aega toimimiseks. Enzypini toodete bioaktiivsed komponendid (ensüümid) vajavad maksimaalse puhastusefekti saavutamiseks kontaktaega saastunud pinnaga. Andke ensüümidele aega toimimiseks maksimaalselt kuni 15 minutit.

Kui vähegi võimalik, siis võtke korraga kasutusele terve Enzypin seeria. Erinevates puhastusvahendites on kasutusel erinevad ensüümid, mistõttu on iga toode eriti efektiivne just spetsiifilise mustuse lagundamisel. Toodete kasutusõpetuse leiad etiketilt.

ASTRID ANDERSSON, Ph.D.

ASTRID ANDERSSON

Ph.D.

Soovid puhastusalast konsultatsiooni või oled huvitatud koolitusest?

Jagame rõõmuga oma oskuseid ja teadmisi ning pakume vajadusel tasuta tootekoolitusi Ecorun OÜ müüdavatele puhastusvahenditele.

Konsultatsioone ja koolitusi viib läbi Astrid Andersson, Ph.D.

 • biokeemik- biotehnoloog
 • 30 aastat kogemusi laborijuhatajana, arendusjuhina ja müügijuhina mitmetes erinevates Põhja-Euroopa maades ja ettevõtetes.

”Olen spetsialiseerunud tööstuslikule keemiale ja keemilisele toorainele, oskan luua, testida ja müüa keemiatooteid erinevaks otstarbeks, aga olen alati olnud eriliselt kiindunud puhastuskeemiasse. Oma töö tõttu tunnen päris hästi ka Euroopa Liidu kemikaalide seadusandlust ja jälgin pidevalt toimuvaid muutusi…”

Ära kõhkle minuga vajadusel ühendust võtta!

Saada kiri

ENZYPIN BIOAKTIIVNE KÄSINÕUDEPESUVAHEND

Enzypin_nõudepesuvahend

Kontsentreeritud, tugevatoimeline, õrna puuviljalõhnaga toode sobib iga tüüpi nõude käsipesuks, on dermatoloogiliselt testitud ega kahjusta nahka. Vahend on eriti efektiivne raskesti eemaldatavate või kõrbenud toidujääkidega nõude pesemisel. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kasutusõpetus:

 1. Kergelt määrdunud nõude pesemiseks doseeri 2,5 ml (1/2 tl) 5 L veele.
 2. Tugevalt määrdunud nõude pesemiseks ja leotamiseks doseeri 5 ml (1 tl) 5 L veele.
 3. Kasuta sooja vett, mille temperatuur on max kuni  45 °C.

Eksperdi soovitused:

 • Kõige ökoloogilisem ja ökonoomsem käsinõudepesu on nõude leotamisel soojas pesulahuses  10-15 minutit enne pesemist.
 • Ära loputa nõusid kuuma veega, enne kui asetad need masinasse või pesed käsitsi.  Kuumem vesi põhjustab toidujäätmete, eriti valgurikaste kleepumist, mis teeb nende eemaldamise raskeks.

ENZYPIN BIOAKTIIVNE PUHASTUSVAHEND LÄIKIVATELE PINDADELE

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline vahend, mis sobib klaasi, peeglite, keraamika, laminaadi ja teiste läikivate pindade puhastamiseks. Annab kiiresti kauapüsiva särava tulemuse ning ei jäta jälgi ja triipe puhastatavatele pindadele.Toode kuivab kiirelt, mistõttu sobib hästi koduelektroonika ekraanide puhastamiseks. Puhastusvahendit on lubatud kasutada pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kasutusõpetus:

 1. Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele ja poleerige kuivaks.
 2. Kasutage läikivate pindade jaoks sobivat mikrofiiberlappi.

Eksperdi soovitused:

 • Puhastusvahendit võib pritsida otse puhastatavale pinnale, kuid kõige ökonoomsem valik on seda pritsida lapile.
 • Toodet võib kasutada ka mitte läikivatel pindadel.
 • Toode on pakendatud eriti kvaliteetsesse pihustuspudelisse, mistõttu saab seda korduvkasutada. Tühjaks saanud pudel sobib hästi  näiteks Enzypini üldpuhastusvahendi lahjendamiseks veega.

ENZYPIN BIOAKTIIVNE VANNITOA PUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline toode, mis sobib pesuruumides kõikide pindade puhastamiseks.  Eemaldab efektiivselt vee karedussooladest ja seebijääkidest moodustunud ladestused, jättes ruumi õrna värske männiokkalõhna. Muudab pinnad vetthülgavaks, mille tulemusena kuivavad pinnad kiiresti ja plekivabalt ning säilitavad puhtuse pikema aja jooksul. Enzypini vannitoa puhastusvahend  sisaldab looduslikke aineid, mis takistavad bakterite ja hallitusseente levikut.

Kasutusõpetus:

 1. Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele ja laske toimida mõned minutid.
 2. Seejärel puhastage, pühkige kuivaks või loputage veega ja laske pinnal kuivada.

Eksperdi soovitused:

 • Vannitubade ja duširuumide puhastamisel laske parima tulemuse saavutamiseks vahendil 10-15 minutit toimida.
 • Loputage vertikaalseid pindu alt üles, mitte ülevalt alla.

ENZYPIN BIOAKTIIVNE ÜLDPUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud, tugevatoimeline ja õrna männiokkalõhnaga üldpuhastusvahend sobib kõigi vett taluvate pindade, sealhulgas ka läikivate ja tundlike pindade puhastamiseks. Puhastab efektiivselt igat tüüpi põrandaid (ka naturaalset puitpõrandat) ning sobib kasutamiseks nii käsitsi kui masinaga pesuks. Ei jäta kuivades jälgi ega triipe.

Kasutusõpetus:

 1. Suuremate pindade puhastamiseks nagu põrandad, aknad ja seinad kasutage vahendit 0,5 – 1 % lahusena – 25-50 ml 5 L sooja vee (kuni  45 °C) kohta.
 2. Väiksemate pindade puhastamiseks tehke lahus pihustuspudelisse. Kandke või pihustage lahus pindadele, pühkige kuivaks või poleerige läikima sobiva mikrofiiberlapiga. Loputamine pole vajalik.

Eksperdi soovitused:

 • Lahjendatud toote säilivusaeg on piiratud, kuna vees sisalduvad bakterid hävitavad aja jooksul bioaktiivsed lisandid. Seega valmistage pritsipudelisse ainult see kogus, mida ühe nädala jooksul võiksite vajada.
 • Lahuse kuivamise aeg on oluliselt pikem Enzypin bioaktiivse läikivate pindade puhastusvahendist, mistõttu saavutate paremaid tulemusi just suuremate akende pesul.
 • Enzypini üldpuhastuvahend on neutraalse reaktsiooniga ja puhastab efektiivselt kõiki pindu neid kahjustamata – ärge kasutage kunagi happelisi tooteid tundlike pindade puhastamisel (marmor, osa kahhelplaate, eriti tumedavärvilised võivad saada pöördumatuid kahjustusi).

ENZYPIN BIOAKTIIVNE RASVA ÄRASTAV PUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud, tugevatoimeline ja õrna tsitruselise lõhnaga toode lagundab efektiivselt rasvmustuse köögi kõigil pindadel. Toode ei ole tugevalt leeliseline ega kahjusta puhastatavaid pindu.  Sobib suurepäraselt ka kergmetallist rasvafiltrite (köögi kubu) ning toiduainetega kokkupuutuvate pindade puhastamiseks. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Kasutusjuhend:

 1. Pihustage vahendit puhastatavale pinnale (lõikelauad, filtrid, praepannid) ning pühkige niiske lapiga kuivaks või loputage pärast puhastamist veega ja laske kuivada.
 2. Ahjude puhastamiseks laske ahjul soojeneda 40-50 kraadini, seejärel pihustage rasvaeemaldajat ja laske toimida 15 minutit. Kasutage puhastamiseks harja või spetsiaalset kareda pinnaga svammi. Eemaldage eraldunud mustus niiske lapiga.

Eksperdi soovitused:

 • Eriti rasvaste pindade efektiivseks puhastamiseks on soovitav lasta vahendil alati 15 minutit toimida, seejärel puhastada ning loputada.
 • Ärge kasutage vahendit liiga kuumadel pindadel, kuna kõrge temperatuur kahjustab bioaktiivseid komponente. Efektiivseim on kasutamine pinnal, mis on veel soe, aga enam ei kõrveta.
 • Erinevalt traditsioonilistest ahjupuhastusvahenditest individuaalseid kaitsevahendeid ei vajata, kuna toode ei ole tervisele ohtlik.

ENZYPIN BIOAKTIIVNE WC PUHASTUS GEEL

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline puhastusgeel lagundab efektiivselt vee karedussoolade ja mustuse ladestused, muudab WC-poti säravalt puhtaks ning lõhnastab ruumi meeldivalt värske männiokkalõhnaga.

Kasutusõpetus:

 1. Kandke vahend doseerimiskorgi abil WC-poti äärte alla ja laske sellel alla voolata, et katta ühtlaselt kogu pind.
 2. Laske vahendil toimida mõned minutid, puhastage harjaga ja loputage.

Eksperdi soovitused:

 • Enzypini WC puhastusgeeli võib kasutada vee karedusplekkide eemaldamiseks kõigil happelist toodet taluvatel pindadel.
 • Nagu kõik Enzypini tooted, takistab ka tualettide puhastusvahend regulaarsel kasutamisel bakterite ja hallitusseente levikut.