Tasuta transport pakiautomaati alates 25 € ostust

Ohtlik või ohutu keemia? Kas oskad õigesti valida?

Kõik keemia pole ohtlik…

Keemia kuulub meie ellu vältimatult kogu aeg ühel vōi teisel viisil, aga kōik kemikaalid pole ohtlikud. Ohtlikud on need kemikaalid, mis vōivad kahjustada inimeste tervist ja/vōi keskkonda. Paljud puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitava toimega, vōivad ärritada nahka ja hingamisteid ning pōhjustada allergiaid.

Mürgistuskeskuse andmetel on enamik juhtumitest, kus inimesed on saanud kahjustada, seotud puhastustoodetega. Eriti ohustatud on lapsed, kelle organismi kaitsesüsteemid veel ei ole täiuslikud, uudishimu asjadega tutvuda aga on suur. Suur riskigrupp on ka koduloomad.

Euroopa Liidu määrustega on reguleeritud, milliseid kemikaale puhastusvahendites vōib kasutada ja teatud kogusest alates on ohtlikumate ainete kasutamine piiratud, lisaks peab nende esinemine tootes olema pakendil märgitud.

Paraku tuleb tōdeda, et tavakasutajale ei anna keerulised keemilised nimetused etiketil suuremat teavet, kui teksti üldse palja silmaga saab lugeda.

Oluline on meeles pidada, et kuigi osade ainete kasutamist on piiratud, vōib neid puhastustoodetes väikestes kontsentratsioonides siiski leiduda. Tavaliselt kontrollitakse kemikaali ohtlikkust ühe kemikaali kaupa, tegelikkuses aga puutume iga päev kokku paljude kemikaalidega. Paljud teadlased on nüüd hakanud muretsema selle pärast, et pikaajaline kokkupuude sellise ”kokteiliga” vōib seada ohtu meie tervise.

Kuidas ohtlikke aineid vältida?

Euroopa Liidus on seaduseks, et ohtlike ainete kasutamisel üle teatud piiri tuleb tarbijat sellest hoiatada vastava ohumärgistusega toote etiketil. Ohumärgistuse leiab etiketil kergesti, kuna selle suurus on seadusega määratud ja on igal juhul nähtav punase joonega ümbritsetud rombina. Rombi sees vōib olla erinevaid pilte, mis viitavad erinevatele ohtudele, kuid üks asi on alati kindel – tegemist on ohtliku keemiaga.

 
 
 
 

Vältige ohumärgistatud keemiatoodete ostmist – ja te olete juba teinud sellega esimese olulise sammu enda ja oma pereliikmete tervise hüvanguks, rääkimata teie karvastest neljajalgsetest sōpradest.

Kuidas siiski olla kindel?

Valige ökomärgisega tooteid. Ökomärgist etiketil on lihtne märgata ja see annab tarbijale kinnituse toote tervise- ja keskkonnasōbralike omaduste kohta. Ökomärgistusi on palju ja nende kriteeriumid on erinevad, aga kui tarbijana soovida nii ohutust kui ka head puhastustoimet, siis tuleks eelistada EU ökomärgistust (EL Lilleke) vōi Pōhjamaade Luike, milledel ainsatena on kohustuslik esitada ka standardiseeritud puhastustestide tulemused.

TASUTA TOODE
15% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
10% KUPONG
-20% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
15% KUPONG
10% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
-20% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
TASUTA TOODE
Liitu meie uudiskirjaga ja võida endale auhind!
Sisesta enda e-post ja veereta Õnneratast. Pane oma õnn proovile!
Reeglid: 
  • Õnneratast saab veeretada ainult ühe korra
  • Võidetud kupongi saab kasutada kuni 01.06.2019