Maksimaalsed puhastustulemused säästes aega, raha ja loodust

Kas teadsid, et keskmine perekond kasutab kuni 40 L erinevaid puhastusvahendeid aastas? Puhastusvahendeid valides on keskkonna ja ühiskonna jätkusuutlikkuse huvides alati tähtis valida vaid kontsentreeritud, ökomärgistusega ja ilma ohumärkideta tooteid. Lisaks õigetele puhastusvahenditele on pea sama oluline ka õiged puhastusvõtted. 

“Oleme kokku pannud valiku olulisematest soovitustest ja puhastustehnikatest, mille järgimisel suureneb toodete efektiivsus ja väheneb puhastamisega kaasnev ajakulu ning ökoloogiline jalajälg veelgi. Samuti märkad peagi, et Enzypin uue generatsiooni puhastusvahendid on ka oluliselt kuluefektiivsemad tavalisest tarbekeemiast, mistõttu kokkuvõttes sinu senised kulud märkimisväärselt ei tõuse.”

Dr. Astrid  Andersson, biokeemik, puhastusainete ekspert

Muretse endale mitu korralikku mikrofiiberlappi

Kasutage puhastamiseks mikrofiiberlappe. Need on äärmiselt efektiivsed, et eemaldada ja hoida kinni mustust, seega kergendades tööd, lühendades aega hea tulemuse saavutamiseks ja vähendades vajamineva puhastusvahendi hulka. Valige karvastatud mikrofiiberlapp tavaliste pindade puhastamiseks ja sileda pinnaga poleerlapp läikivatele pindadele (peeglid, klaas, roostevaba teras jne.). Peeglite ja klaaside puhastamisel liigutage mikrofiiberlappi vertikaalselt ülevalt alla parima tulemuse saavutamiseks. Vahendit võib pritsida otse peeglile, kuid kõige ökonoomsem valik on pritsida lapile.

 • Mikrofiiberlappe võib pesta kuni 60 oC temperatuuril masinas, kuid ei tohi kasutada soodat (liiga leeliseline), seepi (raske välja loputada) ja zeoliiti sisaldavaid pesupulbreid (veepehmendaja suuremas osas müügilolevatest pesupulbritest). Parim valik on vedel pesuaine, vältida tuleb pesuloputusvahendeid.

Jälgi puhastusvahendite doseeringut

Kõik Enzypini seeria tooted on kontsentreeritud ning senisest kodukeemiast efektiivsemad. Tooted sisaldavad kasutusõpetust etiketil, üledoseerimine ei tõsta vahendite efektiivsust, vaid toob endaga kaasa suurenenud tootekulu. 

 

Anna ensüümidele aega

Mida mustem on puhastatav pind, seda kauem (max. 15 min.) tuleb anda vahenditele aega toimimiseks – Enzypini toodete bioaktiivsed komponendid (ensüümid) vajavad maksimaalse puhastusefekti saavutamiseks kontaktaega saastunud pinnaga.

Võta kasutusele kogu Enzypin seeria

Kui vähegi võimalik, siis võta korraga kasutusele terve Enzypin seeria. Erinevates puhastusvahendites on kasutusel erinevad ensüümid, mistõttu on iga toode eriti efektiivne spetsiifilise mustuse lagundamisel. Toodete kasutusõpetuse leiad etiketilt.

ENZYPIN BIOAKTIIVNE KÄSINÕUDEPESUVAHEND

Kontsentreeritud, tugevatoimeline, õrna puuviljalõhnaga toode sobib iga tüüpi nõude käsipesuks, on dermatoloogiliselt testitud ega kahjusta nahka. Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Doseerida 2,5 ml (1/2 teelusikatäit) 5 L veele kergelt määrdunud nõude pesemiseks ja 5 ml (1 teelusikatäis) 5 L veele tugevalt määrdunud nõude pesemiseks ja leotamiseks. Kasutage sooja vett kuid soovitavalt mitte üle 45 °C.

 • Kõige ökoloogilisem ja ökonoomsem käsinõudepesu on saavutatav mitte voolava vee all, vaid nõude leotamisel soojas pesulahuses 10-15 min enne pesemist.
 • Ära loputa nõusid kuuma veega, enne kui asetad need masinasse või pesed käsitsi. Temperatuur ei tohiks ületada 35 o Kuumem vesi põhjustab toidujäätmete, eriti valgurikaste kleepumist, mis teeb eemaldamise raskeks.
 • Eriti efektiivne raskesti eemaldatavate või kõrbenud toidujääkidega nõude pesemisel. Pesu muutub oluliselt lihtsamaks, kui nõusid eelnevalt leotada käesoojas, kuid mitte liiga kuumas pesulahuses (u.30 min).

 

ENZYPIN BIOAKTIIVNE PUHASTUSVAHEND LÄIKIVATELE PINDADELE

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline vahend, mis sobib klaasi, peeglite, keraamika, laminaadi ja teiste läikivate pindade puhastamiseks, andes kiiresti kauapüsiva särava tulemuse jätmata jälgi või triipe puhastatavatele pindadele.  Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele ja poleerige kuivaks eelistatult läikivate pindade jaoks sobiva mikrofiiberlapiga.

 • Toode on arendatud kuivama kiirelt, mis on eriti tähtis kõikide läikivate pindade puhastamisel, seal hulgas koduelektroonika ekraanide puhastamisel. Vahend on efektiivne, kerge kasutada ja hea puhastustoimega. Sobib suurepäraselt ka mitte läikivatele pindadele.
 • Toodet on lubatud kasutada pindadel, mis on kokkupuutes toiduainetega.
 • Toode on pakendatud eriti kvaliteetsesse pihustuspudelisse, mida peale tühjenemist saab korduvkasutada näiteks Enzypini üldpuhastusvahendi lahjenduse tegemiseks.

 

ENZYPIN BIOAKTIIVNE VANNITOA PUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline toode, mis sobib kõikide pindade puhastamiseks pesuruumides. Eemaldab efektiivselt vee karedussooladest ja seebijääkidest moodustunud ladestused, jättes ruumi õrna värske männiokkalõhna. Muudab pinnad vett tõukavaks ,mille tulemusena pinnad kuivavad kiiresti ja plekivabalt ning säilitavad puhtuse pikema aja jooksul. Regulaarne kasutamine vähendab võimalust musta hallituse tekkeks niisketel pindadel.

Pihustage vahendit puhastatavatele pindadele, laske toimida mōned minutid, seejärel puhastage ja pühkige kuivaks vōi loputage veega ja laske kuivada.

 • Vannitubade ja dushiruumide puhastamisel laske vahendit parima tulemuse saavutamiseks toimida 10-15 min ja loputage vertikaalseid pindu allt üles, mitte ülevalt alla.
 • Enzypini vahend vannitubade puhastamiseks sisaldab looduslikke aineid, mis takistavad bakterite ja hallitusseente arengut. Vahendi regulaarne kasutamine tagab niiskete ruumide vajaliku hügieeni.

 

 

ENZYPIN BIOAKTIIVNE ÜLDPUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline õrna männiokkalõhnaga üldpuhastusvahend sobib kõigi vett taluvate pindade, ka läikivate ja tundlike pindade puhastamiseks, jätmata jälgi või triipe pindadele. Puhastab efektiivselt iga tüüpi pōrandaid, nii käsitsi kui masinaga.

Soovitatakse kasutada 0,5 – 1 % lahusena soojas (< 45 °C) vees, 25 – 50 ml 5 L vee kohta suuremate pindade (põrandad, aknad, seinad) puhastamiseks. Väiksemate pindade puhastamiseks on praktiline lahuse tegemine pihustuspudelisse. Kandke või pihustage lahus pindadele, pühkige kuivaks või poleerige läikima sobiva mikrofiiberlapiga. Loputamine pole vajalik.

 • Sobib igat sorti põrandate pesemiseks nii käsitsi kui masinaga. Ideaalne ka naturaalsetele puitpõrandetele.
 • Sobib hästi ka erinevatele mööbli pindadele 0,5 – 1 % (vee)lahusena. Lahjendatud toote säilivusaeg on piiratud, kuna vees sisalduvad bakterid hävitavad aja jooksul bioaktiivsed lisandid, seetõttu valmistage pritsipudelisse ainult see kogus, mida nädala jooksul võiksite vajada.
 • Parim valik akende pesuks 0,5 – 1 % lahusena! Lahuse kuivamise aeg on oluliselt pikem Enzypin bioaktiivse läikivate pindade puhastusvahendist, mistõttu saavutad paremaid tulemusi just suuremate akende pesul.
 • Enzypini üldpuhastuvahend on neutraalse reaktsiooniga ja puhastab efektiivselt kõiki pindu neid kahjustamata – ärge kasutage kunagi happelisi tooteid tundlike pindade puhastamisel (marmor, osa kahhelplaate, eriti tumedavärvilised võivad saada pöördumatuid kahjustusi).

 

ENZYPIN BIOAKTIIVNE RASVA ÄRASTAV PUHASTUSVAHEND

Kontsentreeritud, tugevatoimeline, ōrna tsitrusvilju meenutava lōhnaga toode, mis lagundab efektiivselt rasvmustuse köögi kõigil pindadel. Sobib kasutamiseks pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega (vajalik loputamine). Toode ei ole tugevalt leeliseline ega kahjusta puhastatavaid pindu.  Toode omab Eesti Allergialiidu tunnustust.

Pihustage vahendit puhastatavale pinnale ja pühkige kuivaks niiske lapiga või loputage pärast puhastamist veega ja laske kuivada (lõikelauad, filtrid, praepannid jms.)

 • Toode ei ole tugevalt leeliseline ega kahjusta pindu, ei ole ohtlik nahale sattumisel. Sobib suurepäraselt ka kergmetallist rasvafiltrite puhastamiseks köögi kubus.
 • Ärge kasutage vahendit liiga kuumadel pindadel, kõrge temperatuur kahjustab bioaktiivseid komponente. Efektiivseim on kasutamine pinnal, mis on veel soe, aga enam ei kõrveta. Eemaldage eraldunud mustus niiske lapiga.
 • Ahjude puhastamiseks laske sel soojeneda 40-50 oC kraadini, seejärel pihustage Enzypini rasvaeemaldajaga ja laske toimida 20 min. Kasutage puhastamiseks harja või spetsiaalset kareda pinnaga svammi. Eemaldage eraldunud mustus niiske lapiga. Erinevalt traditsioonilistest ahjupuhastusvahenditest individuaalseid kaitsevahendeid ei vajata, kuna toode ei ole ohtlik.
 • Eriti rasvaste pindade (pannid, lõikelauad) efektiivseks puhastamiseks on soovitav neile eelnevalt pihustada Enzypini rasvaeemaldajat.  Laske toimida 10-15 min ja loputage. Toodet on lubatud kasutada pindadel, mis on kontaktis toiduainetega.

 

ENZYPIN BIOAKTIIVNE WC PUHASTUS GEEL

Kontsentreeritud ja tugevatoimeline puhatusgeel lagundab efektiivselt vee karedussoolade ja mustuse ladestused, muudab WC-poti säravalt puhtaks ja desodoreerib meeldiva värske männiokkalōhnaga.

Kandke vahend doseerimiskorgi abil WC poti äärte alla ja laske alla voolata, et ühtlaselt katta kogu pind. Laske toimida mõned minutid, puhastage harjaga ja loputage.

 • Enzypini tualettide puhastusvahendit võib kasutada vee karedusplekkide eemaldamiseks kõigil happelist toodet taluvatel pindadel. Vahend desodoreerib efektiivselt ruumi, kui kontaktaeg on pikem.
 • Nagu kõik Enzypini tooted, takistab ka tualettide puhastusvahend regulaarsel kasutamisel mikroorganismide, eriti musta hallituse levikut.
TASUTA TOODE
15% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
10% KUPONG
-20% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
15% KUPONG
10% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
-20% KUPONG
⭐⭐⭐⭐⭐
TASUTA TOODE
Liitu meie uudiskirjaga ja võida endale auhind!
Sisesta enda e-post ja veereta Õnneratast. Pane oma õnn proovile!
Reeglid: 
 • Õnneratast saab veeretada ainult ühe korra
 • Võidetud kupongi saab kasutada kuni 01.06.2019