fbpx

Tere!

Minu nimi on Astrid. Olen doktorikraadiga biokeemik-biotehnoloog, töötanud viimased 30 aastat vaheldumisi laborijuhatajana, arendusjuhina ja müügijuhina mitmetes Põhja-Euroopa maades.

Olen spetsialiseerunud tööstuslikule keemiale ja keemilisele toorainele, oskan luua, testida ja müüa keemiatooteid erinevaks otstarbeks, aga olen alati olnud eriliselt kiindunud puhastuskeemiasse. Oma töö tōttu tunnen päris hästi ka Euroopa Liidu kemikaalide seadusandlust ja jälgin pidevalt toimuvaid muutusi.

Paar aastat tagasi ühel konverentsil juhtusin ōhtusöögilauas rääkima huvitava külalisega, kes väitis, et tema käsutuses on ebatavaline innovatsioon – taimsel baasil loodud erakordselt efektiivsed puhastusvahendid ja plekieemaldajad, mis on täielikult loodussōbralikud ega kahjusta pindu.

Kuna kōik olime juba üsna lōbusas tujus, ei vōtnud ma tema juttu eriti tōsiselt. Siiski soovisin saada proove katsetamiseks. Olin vōōras linnas ja laborit polnud käepärast, seega veetsin mōnusa ōhtu hotellitoas, plekitades linu ja padjapüüre šokolaadi ja punase veiniga ning proovides neid siis puhastada. Tulemused olid täiesti hämmastavad.

Nii see algaski.

Lühikese aja jooksul sukeldusin uude kontsepti nii täielikult, et ei suutnud enam mōelda millestki muust. Alustasime koostööd innovatsiooni omanikuga, hiljem aga selgus, et turuletoomine Euroopa Liidus pole vōimalik puuduliku dokumentatsiooni tōttu.

Tuli hakata otsima teisi sarnaseid kontsepte Euroopas ja kes otsib, see sageli ka leiab…

On möödunud üle 2 aasta mälestusväärsetest katsetustest hotellitoas. Nüüdseks olen leidnud mitmeid unikaalseid kontsepte ning kōiki tooteid testinud nii laboratoorselt kui ka tarbijate juures ning tulemused on olnud eranditult positiivsed. Kogu tehniline dokumentatsioon on kättesaadav ja vastab Euroopa Liidu nōuetele.

Oma kogemustest lähtuvalt olen täielikult veendunud, et just seda tüüpi innovatiivsed lahendused on ökoloogilise puhastuskeemia nurgakivi.

Astrid Andersson, Ph.D.